Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Dariusz Rogowski kandydatem na wiceministra turystyki
Dariusz Rogowski ma zostać nowym wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę, dowiedziały się Wiadomości Turystyczne. Dotychczas pełnił on w MSiT funkcję dyrektora departamentu kontroli i nadzoru.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2017

TUI Poland wprowadza do sprzedaży agencyjnej wycieczki fakultatywne

Za ich sprzedaż biura otrzymają prowizję według obowiązujących stawek. – Na razie projekt jest w fazie początkowej, ale naszym celem jest włączenie do oferty pełnego programu jeszcze w tym sezonie wakacyjnym – mówi Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.


więcej...

Wybitny naukowiec, społecznik, nauczyciel akademicki. Odszedł Stefan Bosiacki

 

Niespodziewanie 15 czerwca zmarł dr hab. prof. Stefan Bosiacki. Naukowiec od niemal 30 lat związany był z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 
więcej...

Tour Salon ze zmianami i bez Anny Myślak
Trwają przygotowania do kolejnej, 29. edycji targów Tour Salon, która odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2018 r. Mocny akcent ma być położony na Strefę Biznesu i Biznes Planner, ale największą zmianą jest odejście dyrektor Anny Myślak. Koordynacją prac zajmie się Filip Bittner, dyrektor grupy produktów.


więcej...

Andryszak pokieruje TUI Deutschland

Od 1 lipca tego roku Marek Andryszak stoi na czele TUI Deutschland. Dotychczas był dyrektorem operacyjnym touroperatora.więcej...

Za dodatkowy bagaż zapłacisz przy odprawie

Klienci Grupy Lufthansa za usługi dodatkowe mogą już płacić bezpośrednio przy stanowisku odprawy pasażerskiej. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu rozwiązania „Amadeus AirportPay”.


więcej...

MSiT spotyka się z JE Younsem Tijanim Ambasadorem Maroka w Polsce
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski, pełniący obecnie obowiązki odwołanego wiceministra do spraw turystyki Dawida Laska, spotkał się z YounsemTijanim, ambasadorem Królestwa Maroka w Polsce.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 12/2017
ROZMOWA NUMERU Lokalna oferta bardziej online

Ulrich von dem Bruch, prezes LünebergerHeide GmbH  zajmującej się promocją turystyczną Pustaci Lüneburskiej nie liczy na współpracę z agentami. Jego zdaniem o wiele bardziej opłaca się samodzielnie reklamować i sprzedawać oferty.


więcej...

Od jutra bez opłat roamingowych na terenie Unii

Osoby wyjeżdżające do krajów Wspólnoty od jutra nie będą ponosiły dodatkowych kosztów roamingowych za połączenia telefoniczne i korzystanie z internetu w czasie zagranicznych pobytów.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Cypryjska Organizacja Turystyczna zaprasza na wieczór MICE
Konferencje i podróże motywacyjne na słonecznym Cyprze - taki będzie temat spotkania organizowanego 21 czerwca w Warszawie przez Cypryjską Organizację Turystyczną, Suncare DMC oraz Top Kinisis DMC. W programie: rozmowy B2B i prezentacja Cypru jako destynacji MICE.więcej...

Napięta sytuacja dyplomatyczna z Katarem dotyka turystyki
Kilka krajów na Bliskim Wschodzie zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu. W wyniku napięć politycznych część linii lotniczych zawiesiło loty do i z Dohy.


więcej...

Kulinarne starcie w Koszęcinie
W tym roku Festiwal Śląskie Smaki zawita do Koszęcina. Już 11 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – tegorocznego współorganizatora Festiwalu, zmierzą się w kulinarnej rywalizacji o Złote Durszlaki i tytuł Eksperta Śląskich Smaków specjaliści od gotowania z całego Śląska, i nie tylko.


więcej...

Bank Grecji: 87,5 proc. wydatków turystów pochodzi z pięciu regionów

Południowa część Morza Egejskiego, Kreta, Attyka, Środkowa Macedonia i Wyspy Jońskie to regiony, które generują najwięcej przychodów z turystyki, wynika z analizy Banku Centralnego Grecji.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Dawid Lasek jednak zostaje w MSiT?

Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do MSiT, wiceminister Dawid Lasek zostanie na stanowisku podsekretarza stanu. Według wcześniejszych doniesień miał zakończyć pracę w ministerstwie z końcem maja – informacja ta wzbudziła wiele wątpliwości w środowisku turystycznym.
więcej... [KOMENTARZE (4)]

Nagrodziliśmy najlepsze szkoły wyższe

Już po raz 10. redakcja Wiadomości Turystycznych uroczystego uhonorowała laureatów Rankingu Szkół Wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Z rąk Joanny Jędrzejewskiej-Debortoli, dyrektor Departamentu Turystyki w MSiT, dyplomy za I miejsca odebrali: prof. dr hab. Juliusz Engelhardt (Uniwersytet Szczeciński), dr Włodzimierz Banasik (Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie) oraz dr Joanna Śniadek (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu).więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 11/2017
Branża ze starymi uwagami do Funduszu

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny działa od pół roku. Wbrew obawom, współpraca z organizatorami przebiega gładko i bez większych problemów, choć nie wszystkie wątpliwości zostały rozstrzygnięte. – Nadal nie wiadomo, czy od składki pobieranej od klienta na TFG należy płacić VAT. W czasie szkolenia prowadzonego przez ekspertów podatkowych nie udało się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi - twierdzi Krzysztof Mrowiec, skarbnik ITRP.


 

więcej...

Szwecja promuje się na Airbnb

VisitSweden to pierwsza narodowa organizacja turystyczna, która podjęła współpracę z rosnącym w siłę serwisem wynajmu domów, mieszkań i pokoi, Airbnb.


więcej...

promocja

HanseMerkur Partnerem ubezpieczeniowym ETI na polskim rynku

19 maja miała miejsce uroczysta inauguracja działalności nowego touroperatora na polskim rynku ETI Sp. z o.o. Jako „specjaliści od słońca” będą oferować swoim klientom podróże do Egiptu, w którym marka ETI czuje się jak w domu. Nowemu organizatorowi ochronę ubezpieczeniową zapewnia HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Nowa ustawa turystyczna w Sejmie przed wakacjami?  Sprawdź, co dały konsultacje branżowe
MSiTma nadzieję, że projekt ustawy turystycznej uda się przekazać do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Polska na implementowanie dyrektywy na prawo krajowe ma czas do 1 stycznia 2018 r. Jak zmienią się warunki prowadzenia biznesu turystycznego? Zapoznaj się z pełnym tekstem projektu ustawy (stan na 22 marca 2017 po konsultacjach publicznych).


więcej...

Wielka kampania promocyjna Portugalii także w Polsce

Turismo de Portugal w połowie maja zainaugurował Międzynarodową Turystyczną Kampanię Portugalii w 20 krajach. Przebiega ona pod hasłem “Can’t Skip Portugal” (“Nie możesz pominąć Portugalii”) i zachęca do odwiedzenia kraju. Obejmie Europę (w tym Polskę) oraz Stany Zjednoczone.więcej...

< 1   ...   280 281 282 283 284 286 287 288 289 290   ...   358 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter