Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


AWF ponownie w czołówce- ranking szkół wyższych

Po raz kolejny redakcja „Wiadomości Turystycznych” przygotowała ranking szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Jego celem jest wyłonienie uczelni najlepszych pod względem akademickim i najlepiej przygotowujących (praktycznie) do pracy w turystyce.

 

W tegorocznym rankingu uczelnie oceniano w trzech kategoriach: szkół o profilu praktycznym, akademickim i mieszanym, czyli edukujących zarówno akademicko, jak i praktycznie. Wyłoniono trzech zwycięzców.

Na podstawie ankiet nadesłanych przez szkoły prowadzące kierunki turystyczne oceniano potencjał naukowy, poziom kształcenia, możliwości wyboru kierunków i specjalizacji oraz praktyczne przygotowanie do zawodu. Zwycięzców wyłoniono w trzech kategoriach, w zależności od profilu uczelni: ogólnoakademickiej, praktycznej i mieszanej, łączącej poprzednie dwie kategorie.

Najlepszą uczelnią o profilu akademickim okazała się Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie z Wydziałem Turystyki i Rekreacji, zeszłoroczny zwycięzca w tej kategorii. Wśród uczelni o profilu praktycznym wygrała Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie. Profil mieszany zaznaczyła część uczelni, które do tej pory klasyfikowane były jako akademickie lub praktyczne. Tutaj pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Szczeciński (kierunek międzywydziałowy – Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług oraz Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia). MS

  Czytaj więcej w wydaniu specjalnym Wiadomości      Turystycznych " Szkoły Wyższe Ranking 2015",  dostępnym w prenumeracie WT. >>>Zamów prenumeratę Wiadomości  Turystycznych 

 

2015-05-08 12:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

2015-06-02 13:34 kupiec

Dlaczego w tym rankingu nie ma wszystkich uczelni kształcących na tym kierunku a tylko wybrane? Jaką ma wiarygodność ranking tylko części uczelni i kierunków?

2015-08-04 15:39 Klaudia Giordano Edu Tour

Warto dodać, że kierunek funkcjonujący jako: Krajoznawstwo i turystyka kulturowa\" jest od 3 lat na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Instytucie Historii, teraz trwa nabór na 2 stopień - Turystyka kulturowa. To alternatywa dla tradycyjnych TIR-ów, zapraszamy!

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  » 26.01.2017 – KONFERENCJA 
500 lat Reformacji - konferencja prasowa DZT, Warszawa, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki, Saksonia, www.ahk.pl/pl
» 17-19.02.2017 – TARGI
Tour Salon Tagi Regionów i Produktów Turystycznych,
Poznań, organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, www.tour-salon.pl
» 24-26.02.2017 – TARGI
Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017,
Wrocław, organizator: MTT sp. z o.o., www.mttwroclaw.pl

Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka BP Aleksander »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter