Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


IX FORUM BIUR PODRÓŻY
Izrael partnerem IX Forum Biur Podróży
 

Izrael przyciąga coraz więcej polskich turystów, głównie dzięki niedrogim przelotom. Obecnie można tam polecieć z większości polskich lotnisk.


Tel Awiw to miasto kosmopolityczne, na ulicach słychać wiele języków, a goście na każdym kroku doświadczają otwartości i gościnności mieszkańców. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest wizyta na tradycyjnych targach, najsłynniejsze to pchli targ w Jafie, jedno z najstarszych targowisk oraz bazar z dziełami sztuki i rzemiosła Nahalat Binyamin. Jafa to dzielnica Tel Awiwu i jednocześnie jedno z najstarszych portowych miast świata, którego historia sięga czasów potopu. Jego atmosferę tworzą wąskie uliczki z takimi detalami, jak malowane płytki ceramiczne, niewielkie rzeźby, galerie sztuki, klimatyczne butiki, starożytne budowle, ciekawe obiekty turystyczne oraz liczne restauracje serwujące prawdziwą bliskowschodnią kuchnię.

Jeśli ktoś szuka pięknych widoków, powinien wybrać się do Parku Peak, a schodząc w dół, zatrzymać się przy Moście Życzeń. Planując zwiedzanie Tel Awiwu, trzeba pamiętać o tym, żeby zachować trochę sił na nocne szaleństwa. Wieczorami miasto budzi się do życia, na ulicach tłum nie ustaje, a to za sprawą licznych restauracji, modnych klubów nocnych i kawiarni czynnych do wczesnych godzin rannych

 

Izrael to także wypoczynek nad morzem. Wraz z nadchodzącym sezonem zimowym do siatki połączeń powrócą połączenia z Ejlatem. Turystów kusi piękna pogoda, a rodziny z dziećmi chętnie korzystają z propozycji przygotowanych z myślą o nich. Poza typowymi, takimi jak place zabaw czy animacje w hotelach, wielką atrakcją jest Rafa Delfinów. Nie chodzi o kolejny park rozrywki, a o wydzielony habitat na Morzu Czerwonym, dzięki czemu ssaki żyją w naturalnym środowisku i są wypuszczane w morze, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Turyści oglądają zwierzęta z punktów obserwacyjnych, mogą też je pokarmić, albo popływać z nimi pod okiem przewodników. Atrakcją turystyczną jest także podwodne akwarium, w którym ogląda się faunę i florę morską Ejlatu.

Bardziej aktywni turyści chętnie korzystają z oferty sportów wodnych takich jak narty wodne, kitesurfing, windsurfing i wiele innych. Na miejscu znajduje się wiele klubów sportowych i wypożyczalni sprzętu. Żeby nie przegapić żadnej atrakcji, najlepiej skorzystać z darmowej aplikacji Eilat Plus, w której znajdują się najbardziej aktualne informacje o barach, hotelach i wydarzeniach kulturalnych, a także o transporcie, wymianie pieniędzy, festiwalach i zawodach sportowych oraz o usługach medycznych czy SPA. W Ejlacie można mieszkać w hotelach różnej kategorii, niektóre z nich stworzyły nawet specjalnie z myślą o Polakach pakiety all inclusive. 
Organizowane przez Wiadomości Turystyczne IX Forum Biur Podróży odbędzie się 9 listopada w Warszawie w hotelu Courtyard by Marriott.

Czytaj więcej o Forum

 

 

2021-10-14 08:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»EWA ZIELIŃSKA
, właścicielka biura turystycznego Podróże w Olsztynie. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter