Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Z Dolnego Śląska najchętniej do Włoch i TurcjiW maju z Portu Lotniczego Wrocław skorzystało ponad 342 tys. osób. To o 24 tys. więcej niż w analogicznym miesiącu rekordowego 2019 roku. Pasażerowie najczęściej latali do Włoch i do Turcji.

Maj był kolejnym rekordowym miesiącem na wrocławskim lotnisku pod względem liczby obsłużonych pasażerów – było ich 342 tys., czyli o 52 tys. więcej niż w kwietniu tego roku. Władze Portu Lotniczego Wrocław przewidują znaczne wzrosty w kolejnych miesiącach, co ma doprowadzić do rekordowego wyniku w tym roku z 3,8 mln obsłużonych podróżnych. – Notujemy rekordową liczbę pasażerów, a jesteśmy jeszcze przed szczytem sezonu. Obserwujemy wzmożone zainteresowanie na wszystkich kierunkach – zarówno tych typowo wakacyjnych, jak i na połączeniach do dużych europejskich miast – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W maju pasażerowie najczęściej korzystali z tanich linii lotniczych (ponad 232 tys.), czarterów (49 tys.), prawie 31 tys. podróżowało po kraju – głównie do Gdańska i na Mazury, blisko 30 tys. zdecydowało się na międzynarodowe połączenia sieciowe.

Wśród połączeń niskokosztowych zdecydowanym liderem są Włochy (42 tys. pasażerów), na drugim miejscu znalazły się Hiszpania (21 tys.) i Grecja (15 tys.). W grupie czarterowej na pozycję lidera wybija się Turcja (33 tys.), a dalej Grecja (10 tys.) i Egipt (4 tys.).

Ubiegły miesiąc był najlepszym majem w historii wrocławskiego lotniska, a liczba pasażerów (342 tys.) przebiła tę z rekordowego 2019 roku (318 tys.). MG

2023-06-23 06:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter