Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA SZKOLNA 
Ministerstwo Edukacji wesprze wycieczki szkolne po Europie 

W drugiej połowie czerwca Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło start programu „Poznaj polskie ślady w Europie”. Który ma wspierać finansowo polskie szkoły ponadpodstawowe w organizacji przez nie wycieczek dla uczniów do miejsc ważnych dla polskiej kultury znajdujących się na terenie Europy, w celu zaznajomienia ich z osiągnięciami naukowymi Polaków poza terytorium RP.

W ramach programu dofinansowaniu w 80 proc. mają podlegać wycieczki 3-dniowe (do kwoty 45 tys.), 4-dniowe (do kwoty 60 tys.) i 5-dniowe (do kwoty 75 tys.). Aby otrzymać dofinansowanie w wycieczce musi wziąć udział minimum 20 uczniów, organizacja wycieczki musi być powierzona podmiotom wpisanym do Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych.

Na finansowanie przedsięwzięcia w 2023 r. przewidziana jest łączna kwota 5 mln zł. Nabór wniosków jest prowadzony od 26 czerwca do wyczerpania środków finansowych. Szczegóły programu oraz lista punktów edukacyjnych w Europie dostępna tutaj. MO

 

2023-06-26 13:03:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter