Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

W czerwcu należy się liczyć  z zakłóceniami w ruchu lotniczym
Od 12 do 24 czerwca w Europie prowadzone będą ćwiczenia sił powietrznych NATO. To, zdaniem Niemieckiej Kontroli Ruchu Lotniczego, spowoduje znaczące opóźnienia i wydłużenie tras lotów.

Air Defender 23”, czyli ćwiczenia prowadzone przez NATO, nie pozostaną bez wpływu na pasażerski ruch powietrzny. Niemiecka Kontrola Ruchu Lotniczego (DFS) przeprowadziła symulację, z której wynika, że należy spodziewać się zakłóceń w powietrzu, podaje za Frankfurter Rundschau portal Touristik Aktuell. W kwietniu mają zostać przeprowadzone dwie kolejne symulacje, które dadzą lepszy obraz sytuacji. DFS dzieli się wszystkimi wynikami analiz z lotniskami i liniami lotniczymi.

W ćwiczeniach udział ma wziąć do 10 tysięcy osób z 24 krajów, które będą trenować pod nadzorem niemieckiej Luftwaffe. W europejską przestrzeń powietrzną wzbije się 220 myśliwców, przy czym większość ćwiczyć będzie nad Niemcami, głównie w regionach północnym, wschodnim i południowym. Na ten czas zamknięte zostaną trzy korytarze powietrzne, z których lotnictwo cywilne nie będzie mogło korzystać. MG

2023-04-04 08:31:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter