Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

30 sierpnia Chiny znoszą obowiązek przedstawiania wyniku testu na Covid-19
 

Od marca br., kiedy to otwarto chińskie granice po ponad 3-letniej przerwie, azjatyckie mocarstwo regularnie znosi obostrzenia wprowadzone w ramach walki w koronawirusem. Pod koniec sierpnia Chiny poinformowały o zniesieniu kolejnego. Począwszy od 30 sierpnia br., turyści, którzy przybędą do tego kraju, nie będą musieli przedstawiać negatywnego wyniku tekstu nuklearnego ani antygenowego w kierunku Covid-19. Władze kraju mają nadzieję, że posunięcie to wpłynie na popularność Chin jako kierunku turystycznego. 

Kilka tygodni temu zezwoliły chińskim biurom podróży organizować wyjazdy grupowe do kilkudziesięciu krajów świata (w tym Polski). Turystyka przyjazdowa odbudowuje się powoli, m.in. przez wciąż ograniczoną siatkę połączeń między Chinami a resztą świata. 

W Chinach zniesiono obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej oraz środkach komunikacji publicznej, zaleca się jednak ich noszenie w dużych skupiskach ludzi. Maseczki pozostają obowiązkowe w placówkach medycznych i domach opieki. MO  

2023-08-29 09:57:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter