Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MSiT przyznało fundusze na regionalne projekty turystyczne (pełna lista dofinansowanych projektów)
Ministerstwo Sportu i Turystyki w lutym rozdzieliło środki na turystykę w ramach dofinansowania za dań publicznych na 2015 r. Komisja Konkursowa opublikowała wykaz ofert rekomendowanych do dofinansowania w roku 2015. Środki otrzyma 27 podmiotów na łączną kwotę 2,5 mln zł.  więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 6/2015
ROZMOWA NUMERU Budujemy wartość firmy. Jak podkreśla prezes Krzysztof Piątek, firma nie chce brać udziału w „wojnie cenowej”. Neckermann koncentruje swoją uwagę na zapewnieniu wysokiej jakości usług. 


więcej...

Postulowane zmiany przepisów dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży (list Zespołu ds. wypoczynku i turystyki szkolnej dla dzieci i młodzieży )
MEN częściowo uwzględnił poprawki zaproponowane przez zespół do spraw wypoczynku dzieci i młodzieży. Brak spójności i transparentności przepisów dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży to stały problem organizatorów. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej stwarza realne zagrożenie dla zapewnienia prawidłowej opieki i organizacji wypoczynku.  
więcej...

Koszty rezygnacji z imprezy muszą wynikać z rzeczywiście poniesionych wydatków (pełna wersja)
W związku z rezygnacjąz imprezy turystycznej organizator wstępnie naliczył koszty w wysokości 50 proc. ceny imprezy, które zostały potrącone z zaliczki przy jednoczesnym wskazaniu, że po rozliczeniu imprezy koszty te mogą zostać zweryfikowane i ewentualnie obniżone. Agent zapytał nas czy takie działanie jest uprawnione skoro od zawarcia umowy do rezygnacji minął zaledwie jeden dzień. więcej...

Członkowie rady POT VI Kadencji (pełna lista)
Dzień po wygaśnięciu V kadencji Rady POT minister Andrzej Biernat powołał jej następców. Wśród członków pojawiły się nowe twarze, ale większość składu pozostała niezmieniona. Nowy zespół chce skupić się na wspólnych działaniach promocyjnych oraz lepszej współpracy z branżą. Kadencja Rady trwa trzy lata. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Pasażerowie oburzeni nowymi zasadami premiowania w British Airways (pełna wersja)
Linie lotnicze zapowiedziały wprowadzenie nowych rozwiązań i rozliczeń do własnego programu lojalnościowego. Pasażerowie grożą odwróceniem się od British Airways i przeniesieniem do konkurencyjnych linii lotniczych.
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 5/2015
ROZMOWA NUMERU Klienci zdecydują o rynku. Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours opowiada o wojnie cenowej, konkurencji oraz dynamicznym wzroście spółki. Podkreśla, że firma stawia na ewolucyjny rozwój oraz zamierza urosnąć w tym roku o 15-20 proc.


więcej...

ITB 2015 z Wiadomościami Turystycznymi!
Wiadomości Turystyczne w specjalnym wydaniu gazety na targi ITB w Berlinie.  Zapraszamy do odwiedzenia polskiego stoiska narodowego, nawiązywania kontaktów branżowych oraz wypoczynku w Polsce.

Die Sonderausgabe  von “Wiadomości Turystyczne” für die ITB Berlin lädt an den polnischen Nationalstand ein, zur Kontaktaufnahme mit einschlägigen Branchen und zur Erholung in Polen.

Pobierz Wiadomości Turystyczne ITB
WIADOMOŚCI TURYSTYCZNE ITB


więcej...

Polska z nowym stoiskiem na ITB

Polska Organizacja Turystyczna przygotowała nowy projekt Polskiego Stoiska Narodowego. Tematem przewodnim będzie Wrocław-Europejska Stolica Kultury oraz Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn. POT promować będzie również Kanał Elbląsko-Ostródzki, Złoty Certyfikat w multimedialnym wydaniu oraz Szlaki Kulinarne. Hasłem przewodnim tegorocznej prezentacji jest „Podróż po Polsce”.więcej...

XI edycja Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu (lista nagrodzonych)
14 lutego podczas Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XI edycji Konkursu o Nagrodę Przyjaznego Brzegu. GRAND PRIX z nagrodą Ministra Sportu i Turystyki otrzymali wspólnie: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego wraz z partnerami za koncepcję i realizację Pętli Żuławskiej jako wzorcowego przykładu organizacji przestrzeni wodnej sąsiadujących regionów.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Doba podwójnie wyróżniony

Aleksander Doba, został odznaczony przez Prezydenta RP. Za swe osiągnięcia otrzymał od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Order został nadany za wybitne zasługi w promowaniu Polski, za osiągnięcia sportowe i działalność na rzecz rozwoju kajakarstwa. Fot.: Piotr Molęcki/KPRP

Fot.: Piotr Molęcki/KPRP

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 4/2015

ROZMOWA NUMERU Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów. W rozmowie z Marleną Semczyszyn - Tomasz Jędrzejczak. Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB - mówi odpowiedzialny za turystykę Podsekretarz Stanu w MSiT.

więcej...

Opiekunowie na koloniach z potwierdzoną niekaralnością - treść rozporządzenia

Zmiany w ustawie o systemie oświaty wprowadziły dodatkowe obowiązki. Realizacja nowych obowiązków ma wyeliminować sytuację, w której opiekunami dzieci podczas wypoczynku są osoby karane. Zamysł ustawodawcy był prawidłowy i słuszny niemniej jednak realizacja tego obowiązku może nastręczyć organizatorom pewnych problemów z uwagi na niejasne przepisy wykonawcze.

 

więcej...

Po sezonie emeryci i młodzież (pełna wersja)


Pobudzenie turystyki posezonowej to dobry sposób na wzmocnienie sektora turystycznego w Europie. Promocja i rozwój turystyki będzie stymulować wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia w Europie w najbliższych latach.
więcej...

Turystyka dysponuje mocnym systemem ochrony konsumentów - rozmowa z Tomaszem Jędrzejczakiem (pełna wersja)

Turystyka jest istotną dziedziną gospodarki, która generuje ponad 6 proc. PKB- Rozmowa numeru z Podkomisarzem Stanu w MSiT odpowiedzialnym za turystykę. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Promocja | Deutsche Bahn rozwija ofertę IC Busa

Od 01.02.15 DB zwiększyło ofertę IC Busa o nowe przystanki w Gliwicach i Szczecinie. Przedsprzedaż jest możliwa już od 01.02.15 a kursować będą te busy od 27.03.2015.
więcej...

Wiadomości Turystyczne na ITB 2015


Wiadomości Turystyczne po raz 16 - ty na ITB 2015. więcej...

Rekomendacje VII Gremium Ekspertów Turystyki 

Na tegorocznym VII Gremium Ekspertów Turystyki podkreślano wagę tego spotkania dla procesu kształtowania się turystyki w Polsce. Padła wyraźna potrzeba wypracowania twardych wniosków, które np. posłowie, bedą mogli wdrażać w swojej sejmowej pracy.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 3/2015

ROZMOWA NUMERU Organizatorzy w sieci - Marek Andryszak
Obawy agentów się potwierdzają - jak mówi Marek Andryszak, prezes TUI, rozwój sprzedaży przez internet jest nieunikniony. Za trzy, cztery lata ten kanał dystrybucji może stanowić w branży aż 40 procent całej sprzedaży.więcej...

Skarb Państwa odpowie za nieprawidłowe zabezpieczenia finansowe upadłych biur

Sąd Okręgowy w Warszawie zmienił wyrok w sprawie odpowiedzialności Skarbu Państwa za nieprawidłowe wdrożenie dyrektywy unijnej. Istniejący w Polsce system zabezpieczeń finansowych biur podróży na wypadek niewypłacalności, przejawiający się w obowiązku wykupienia odpowiedniej gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, unormowany został w ustawie o usługach turystycznych, która stanowi w tym zakresie implementację prawa unijnego.
więcej... [KOMENTARZE (3)]

< 1   ...   292 293 294 295 296 298 299 300 301 302   ...   350 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter