Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


List do redakcji

Adam Zaborowski odpowiada na zarzuty wobec zasad powoływania dyrektorów ZOPOT-ów

W najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych (WT 11/2016) opublikowaliśmy fragment listu Adama Zaborowskiego, wiceprezesa POT w latach 2002-2005 i doradcy prezesa POT. Odniósł się on do fali krytyki, jaka pojawiła się po ogłoszeniu konkursu na stanowiska dyrektorów ZOPOT w Nowym Jorku i Londynie. Zapraszamy do lektury pełnej wersji.


więcej... [KOMENTARZE (5)]

patronat WT
Czarownice pobiją rekord?
Zbliża się wielki Sabat Czarownic w Krajnie. Organizatorzy zlotu zapraszają wszystkie czarownice, które chcą uczestniczyć w biciu rekordu Guinnessa i świata w największej liczbie osób przebranych za czarownice.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Grecka Panorama - nie tylko targi
Organizowane już po raz drugi targi w Warszawie mają być tylko jednym elementem szerszej kampanii promocyjnej Grecji w Polsce. O kraju ma być głośno przez cały rok, a w każdym miesiącu odbędzie się jakieś greckie wydarzenie.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 11/2016

ROZMOWA NUMERU Mieć pomysł na internet

Zdaniem Michaela Bullera, prezesa Stowarzyszenia Internetowych Przedsiębiorstw Turystycznych, biura muszą nauczyć się wykorzystywać możliwości, jakie daje świat wirtualny. I być w tym najlepsze.


więcej...

Konkurs na dyrektora ZOPOT w Nowym Jorku

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) z siedzibą w Nowym Jorku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

artukuł sponsorowany

Poznaj smaki Wielkiego Gościńca Litewskiego

Już po raz trzeci  na Zamku w Liwie spotkają się pasjonaci unikalnych smaków kuchni mazowieckiej i podlaskiej. Lokalne specjały z regionów położonych na Szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego ponownie przyciągną podróżnych i odkrywców na Mazowsze w dniach 18 i 19 czerwca.więcej... [KOMENTARZE (1)]

Najlepsze uczelnie turystyczne nagrodzone – Ranking Szkół Wyższych 2016

W warszawskim Novotelu odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną edycję Rankingu Szkół Wyższych zorganizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych. Wśród najlepszych szkół wyższych kształcących na kierunkach turystycznych znalazły się uczelnie z Warszawy, Szczecina, Poznania, Katowic, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina, Krakowa  i Suchej Beskidzkiej.więcej... [KOMENTARZE (2)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 10/2016
ROZMOWA NUMERU Zniwelować niedoróbki
Dawid Lasek, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, mówi o pomysłach na polską turystykę i obszarach, które dziś wymagają usprawnienia lub zmian systemowych.


więcej...

Łódź: PIT ponownie wybiera Pawła Niewiadomskiego 
 
Paweł Niewiadomski ponownie prezesem Polskiej Izby Turystyki. Wyboru dokonano w czasie VI Walnego Zgromadzenia Izby, która odbyła się 13 maja b.r. w Łodzi. Za kandydaturą dotychczasowego prezesa zagłosowało 90 kandydatów, 6 osób było przeciw. Równocześnie wybrano 5 członków nowej Rady Naczelnej PIT: J.Kondys-Sikorę, P. Bylińskiego, K. Góralczyka, A.Kuś i R. Cetnarskiego.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Najlepiej uczą turystyki w Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Suchej Beskidzkiej
Wiadomości Turystyczne przygotowały kolejny ranking uczelni kształcących na kierunkach turystycznych. W czołówce szkół o profilu praktycznym znalazły się niepubliczne uczelnie z Warszawy i Suchej Beskidzkiej, w kształceniu akademickim prym wiodą Uniwersytet Szczeciński i Ekonomiczny we Wrocławiu.


więcej...

Wizz Tours wprowadza do oferty nowe destynacje

Wizz Tours, biuro turystyczne działające w ramach Grupy Wizz Air, wzbogaca ofertę zorganizowanych podróży. Na śniadaniu prasowych w Warszawie przedstawiciele biura zaprezentowali możliwości wypoczynku w ponad 130 miejscach na świecie.więcej...

Adam Lipiński szefem Międzyresortowego Zespołu do spraw Promocji Polski
Przewodniczącym zespołu został jego pomysłodawca, minister z Kancelarii Premiera, Adam Lipiński, wiceprzewodniczącym Jan Dziedziczak, sekretarz stanu w MSZ. W skład Zespołu weszli, jak wcześniej zapowiadano, przedstawiciele poszczególnych resortów w randze sekretarza lub podsekretarza stanu.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Weź udział w Rankingu Touroperatorzy 2016

Wiadomości Turystyczne po raz kolejny przygotowują raport Touroperatorzy 2016. Stanowi on pogłębioną analizę sektora turystyki wyjazdowej w Polsce. Równocześnie jest rankingiem największych biur podróży w Polsce, według ich wyników za rok 2015.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Regiony z pomysłem na uzdrowienie turystyki (pełna wersja)
Marek Migdal, ekspert w zakresie turystyki w regionach, postuluje zwiększenie udziału organizacji lokalnych w zarządzaniu turystyką w Polsce.


więcej... [KOMENTARZE (2)]


artykuł sponsorowany

Łączymy Wschód z Zachodem

W dniach 20–22 maja 2016 r. w Augustowie odbędzie się coroczne spotkanie branży turystycznej wraz z przedstawicielami instytucji i organizacji odpowiedzialnych za rozwój turystyki w Polsce. Tegoroczna IX edycja obejmie następujące wydarzenia: II Polsko-Białoruskie Forum Turystyczne oraz konferencję: „Kanał Augustowski – szlak turystyczny łączący Wschód z Zachodem. Rozwój i promocja transgranicznego produktu turystycznego".

więcej...

Marek Andryszak nowym prezesem L’tur – specjalisty od last minute

Marek Andryszak obejmie stanowisko prezesa zarządu L’tur, spółki należącej w 80 proc. do TUI Group. L’tur to specjalista od ofert last minute, który w ciągu ostatnich 14 lat stał się liderem sprzedaży tego rodzaju ofert w Europie.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 09/2016

ROZMOWA NUMERU Przyszłością jest cyfryzacja

Michel de Blust, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Touroperatorów i Agentów Turystycznych (ECTAA) mówi o wyzwaniach, przed jakimi stoi dziś branża turystyczna.


więcej...

Bydgoszcz kształci Ekspertów Turystyki

Za nami centralny etap III Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Pod hasłem „Szlaki turystyczne – od pomysłu do realizacji” walczyło w Spale o miano eksperta turystyki 30 uczniów z 28 szkół z całej Polski.więcej...

Grecos, Itaka, Poszukiwacze Przygód i Rainbow - oto mistrzowie komunikacji marketingowej

Znamy wyniki konkursu Róża Kolumba 2016 na najlepszy produkt marketingowy biur podróży. W kategorii standard zwycięzcą został katalog "Lato 2016 Wakacje" Grecos Holiday. W kategorii premium najlepsza okazała się Itaka, a zeszłoroczni laureaci Poszukiwacze Przygód w kategorii Mały organizator. Za najlepsze media internetowe uznano stronę internetową Rainbow - R.pl. Nagrody wręczono w trakcie targów Lato.


więcej...

artykuł sponsorowany
Zapraszamy na Piknik nad Odrą
W 2016 roku odbędzie się jubileuszowa, 25. edycja targów MARKET TOUR. Targi turystyczne są najważniejszym elementem Pikniku nad Odrą odbywającego się na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Oferta turystyczna oraz program wydarzeń co roku przyciąga blisko 50 000 osób z całej Polski i zagranicy.


więcej...

< 1   ...   290 291 292 293 294 296 297 298 299 300   ...   358 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter