Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Warszawski szlak muzealny jeszcze bardziej atrakcyjny (tylko w internecie)


W październiku nastąpiło długo oczekiwane otwarcie wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich. Zwiedzający mogą zapoznać się z dziejami narodu żydowskiego na ziemiach polskich od czasów średniowiecza do współczesności.
więcej...


Magazyn podróżniczy rozpoczyna serię szkoleń (tylko w internecie)Royal Caribbean International będzie pierwszym partnerem prestiżowego magazynu o podróżach Conde Nast Traveler przy projekcie dedykowanym agentom turystycznym. Conde Nast Traveler to magazyn, który od wielu lat opisuje najciekawsze miejsca na świecie. Marka, znana świetnie wszystkim miłośnikom podróży zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim, wchodzi w branżę turystyczną.
więcej...

Targi Podróże w nowym miejscu

Kolejna, trzecia edycja Targów Podróże, organizowanych przez Murator Expo odbędzie się na warszawskim Torwarze, a nie jak dotychczas na Stadionie Narodowym. Dotychczasowa formuła targów będzie kontynuowana. Obok oferty wystawców, w programie znajdą się warsztaty i spotkania z podróżnikami m.in. z Wojciechem Cejrowskim. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Konkurs na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej rozstrzygnięty.  LISTA ZWYCIĘZCÓW

Polska Organizacja Turystyczna przyznała nagrody w kolejnej edycji konkursu na najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce. Wśród laureatów znaleźli się w większości ci, którzy już nieraz mieli okazję odbierać statuetki z rąk prezesa POT Rafała Szmytke.
więcej...

Prenumerata WT gwarancją sukcesu w branży turystycznej

Pamiętaj o zamówieniu (przedłużeniu) prenumeraty Wiadomości Turystycznych. Nasz dwutygodnik to rzetelne informacje i przejrzysta szata graficzna tworząca profesjonalne medium nieodzowne w codziennej pracy każdej firmy branży turystycznej.
więcej...

Targi Tour Salon z Wiadomościami Turystycznymi

Zapraszamy do lektury wydania specjalnego Wiadomości Turystycznych,
przygotowanego z okazji 25-lecia Targów Tour Salon. W wydaniu specjalnym znajdą Państwo informację o programie targów, imprezach towarzyszących oraz spis wystawców.


więcej...

Promocja | Konferencja Turystyka Kulinarna: POLSKI HIT

Turystyka kulinarna to podróżowanie w celu przeżycia autentycznego i unikalnego doświadczenia opartego na kuchni danego miejsca. Już sama definicja kryje w sobie tyle smaku i przygody, że aż trudno nie wyruszyć w kulinarną podróż. Po raz drugi podczas Tour Salonu eksperci branży turystycznej, będą zastanawiać się nad polskimi atutami sprawiającymi, że oferta turystyki kulinarnej przyciągnie do nas gości z całego świata. więcej...

Nagrodzeni za rozwój turystyki w Śląskim ZOBACZ LISTĘ

 

Już po raz kolejny w województwie śląskim obchodzono Światowy Dzień Turystyki. Przedstawiciel gospodarza uroczystości Urzędu Marszałkowskiego uhonorował 47 organizacji i osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w regionie w 2014 r.  więcej...

POBIERZ nową interpretację podatkową o usługach własnych biur podróży

Niższe podatki i wizja zwrotu dużych kwot z lat poprzednich to dobra wiadomość dla biur podróży, które jeszcze nie zdążyły podliczyć zysków po wyjątkowo udanym sezonie letnim.
więcej...

Promocja | II OLIMPIADA WIEDZY O TURYSTYCE


 Zapraszamy uczniów do udziału i nauczycieli do        organizacji szkolnych eliminacji II Olimpiady Wiedzy o  Turystyce w roku szkolnym  2014 / 2015. To drugie  przedsięwzięcie tego typu w  branży turystycznej o  zasięgu  ogólnopolskim. Organizatorem Olimpiady  Wiedzy o  Turystyce jest Instytut Geografii Miast i  Turyzmu  Uniwersytetu Łódzkiego.
 

więcej...

Czytaj zasady Certyfikacji Pilotów i Przewodników


W zeszłym roku weszła w życie deregulacja zawodów, w tym zawodu pilota i przewodnika turystycznego. Jedni widzą w tym łatwiejszy dostęp do zdobycia uprawnień, inni dobry sposób na biznes. W tym momencie każdy może stworzyć swój własny system certyfikacji i wielu z tego korzysta. Swój system certyfikowania przygotowuje między innymi Polska Izba Turystyki.  więcej...

Minister nagrodził najlepszych
 
Centralne obchody święta branży turystycznej odbyły się w Warszawie. Z tej okazji zostały wręczone odznaczenia dla osób zasłużonych dla rozwoju i promocji turystyki. więcej... [KOMENTARZE (2)]

Jaki jest polski turysta? Raport

Niechętnie korzystają z ofert biur podróży, są skłonni zapożyczyć się, żeby wyjechać na wakacje, wolą leniuchować na plaży niż aktywnie wypoczywać, informacji o noclegach szukają w Internecie. Takie między innymi wnioski płyną z badania przeprowadzonego wśród polskich turystów.

więcej...

Korekty MEN w ustawie o turystyce szkolnej

Minister edukacji podpisała nowelizację rozporządzenia regulującego organizowanie turystyki w szkołach. Jednak zamiast gruntownych zmian postulowanych przez branżę, dokonano jedynie kosmetycznej korekty.

więcej...

Zamek w Malborku z nową rodzinną trasą

„Tajemnice Zamku Malbork” to nowa trasa kierowana do rodzin z dziećmi, która w atrakcyjny sposób ma przybliżyć najmłodszym historię krzyżackiej twierdzy. Już w pierwszym miesiącu po otwarciu zainteresowanie przerosło założenia organizatorów.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Turystyka społeczna szansą dla organizatorów

Podróże kształcą - to wiemy nie od dziś. Touroperatorzy mogą wykorzystać ten potencjał, by przyciągnąć do biur nowe grupy klientów. Mogą to osiągnąć poprzez zaangażowanie się w turystykę społeczną. Korzyści z tych działań przy niewielkich nakładach zaprocentują długofalowymi zyskami.

więcej... [KOMENTARZE (13)]


Filmy coraz ważniejsze w marketingu miast

Set jetting, czyli turystyka filmowa to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu turystycznego. Miliony turystów wybierają kierunek wakacji sugierując się tym, co zobaczyli na srebrnym ekranie.

więcej... [KOMENTARZE (2)]


Promocja | Eurotours International rozbudowuje zespół w Polsce

Eurotours International z główną siedzibą w Kitzbühel w Tyrolu jest największą w Europie Środkowej agencją turystyki przyjazdowej oraz jednym z największych touroperatorów  oferujących wycieczki w sprzedaży bezpośredniej.Od ponad 30-stu lat firma, która wchodzi w skład austriackiego koncernu turystycznego Grupy Verkehrsbüro AG, z sukcesem promuje i udostępnia oferty podróży przede wszystkim wkrajach alpejskich, Europie Północnej oraz basenie Morza Śródziemnego. Firma z roku na rok odnotowuje w zakresie turystyki wyjazdowej wzrost obsługiwanych klientów, jak i przychodów.W 2013 r. z wyjazdów oferowanych przez austriackiego touroperatora skorzystało ok. 1,3 mln klientów. Dostarczanie klientom usług o wysokiej jakości w najlepszych cenach oraz współpraca z ponad 4 tys. kontrahentami branżowych i 800 organizatorami tyrystyki na całym świecie stanowią podstawę sukcesu i dalszego dynamicznego rozwoju firmy. Dotyczy to również polskiego rynku, na którym Eurotours International od tego roku rozpoczął bezpośrednią sprzedaż wycieczek dla klientów indywidualnych we współpracy z partnerami spoza branży turystycznej. W związku z dalszym rozwojem działalności w Polscefirma poszukuje doświadczonych ekspertów turystyki.

więcej...

Projekt założeń ustawy o funduszu trafił do kosza
Efekt dwuletnich prac Ministerstwa Sportu i Turystyki poszedł na marne. Organizatorzy uniknęli widma dodatkowych obciążeń, jednakże wciąż wiele problemów pozostaje nierozwiązanych. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Agencie, pokaż prowizję !
Jedna z amerykańskich sieci franczyzowych zobowiązała swoich partnerów do podpisania nowej umowy franczyzowej. Pojawił się w niej kontrowersyjny zapis obligujący biura do wyraźnego informowania klientów o fakcie pobierania prowizji agencyjnej lub innego typu wynagrodzenia od organizatora wakacji. więcej...

< 1   ...   294 295 296 297 298 300 301 302 303 304   ...   350 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter