Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Obowiązki agentów w zakresie rozliczeń podatku VAT

Justyna Zając-Wysocka na IV Forum Agentów dokona kwalifikacji umowy agencyjnej na gruncie ustawy o VAT. Wyjaśni także, jakie zasady opodatkowania VAT powinni stosować pośrednicy, którzy sami również świadczą usługi turystyczne oraz tacy, którzy tylko dokonują odsprzedaży usług. Odpowie na pytanie, co grozi agentom w związku z nieprawidłowym stosowaniem przepisów ustawy o VAT.

więcej...

Lubelskie „Perły Europy Wschodniej” na finiszu
Przez ostatnie dwa lata na terenie województwa lubelskiego oraz zachodniej Ukrainy trwał projekt „Eastern European pearls: development and promotion transboundary city cultural tourism products”. Jego celem była promocja sześciu najważniejszych przygranicznych miast Polski i Ukrainy, uznanych za tytułowe „perły Europy Wschodniej”: Lublina, Zamościa, Przeworska, Lwowa, Iwano-Frankiwska i Kołomyi. więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 22/2015

ROZMOWA NUMERU Inwestujemy w rozwój

Orbis łączy 95 lat doświadczenia w zarządzaniu hotelami w Polsce z innowacyjnością sieci AccorHotels i zyskuje grono zadowolonych klientów. A jak mówi Gilles Clavie, prezes i dyrektor zarządzający sieci, klient jest najważniejszy.


więcej...

Z okazji 15-lecia PITM uhonorował swoich członków

Uroczyste spotkanie członków Polskiej Izby Turystyki Młodzieżowej, z okazji 15-lecia działalności Izby,  odbyło się w obecności ponad 70 przedstawicieli 46 biur i obiektów podczas targów Tour Salon w Poznaniu. Głównym punktem jubileuszu było wręczenie laureatom dyplomów Honorowej Odznaki PITM w stopniu złotym, srebrnym i brązowym oraz miniaturek Honorowej Odznaki PITM z laurem.więcej...
.

więcej...

PIT w nowej siedzibie
Biuro wykonawcze Polskiej Izby Turystyki oraz oddział mazowiecki PIT od 2 listopada działają w nowej siedzibie, pod adresem ul. Marszałkowska 9/15 lok. 29.


więcej...

Brytyjski TUI Group będzie się wysprzedawał?

W Wielkiej Brytanii na nowo ożywają spekulacje wokół ewentualnej sprzedaży części biznesu przez TUI Group. Pod młotek mogą pójść Grupa Hotelbeds i brytyjscy touroperatorzy-specjaliści.

więcej...

Przed targami o targach – sprawdź co nowego w TT Warsaw Preview

Targi TT Warsaw to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń branży turystycznej. Jak co roku będą okazją do spotkań i nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami polskiej i zagranicznej branży turystycznej. Mimo rozwoju narzędzi komunikacyjnych, znaczenie tej formy komunikacji i bezpośredniego kontaktu w biznesie nadal jest ogromne.

więcej...

Mija termin zgłoszenia na targi turystyczne MATKA 2016 w Finlandii

Do 13 listopada 2015 roku można zgłaszać swój udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych MATKA 2016 w Helsinkach. Zainteresowani mogą przesłać zgłoszenie na adres mp@polen.travel.


więcej...

Kolejny sportowiec ministrem od turystyki

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Beata Szydło przedstawiła skład nowego rządu. Znalazł się w nim Witold Bańka, który zastąpi na stanowisku ministra sportu i turystyki Adama Korola
 


więcej...

Agenci- jak ubezpieczyć się od błędów popełnianych w trakcie rezerwacji

Jednym z ważniejszych tematów IV Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży będzie nowy produkt ubezpieczeniowy przygotowany specjalnie dla agentów. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych przedstawi program ubezpieczenia mienia i odpowiedzialności cywilnej z tytułu błędów popełnianych w trakcie rezerwacji imprezy turystycznej.

więcej... [KOMENTARZE (6)]

Bronimy swoich racji, wymieniamy się doświadczeniami – IV Forum Agentów już 25 listopada

„Forum Agentów Biur Podróży jest przeznaczone dla wszystkich, którzy myślą o rozwoju w naszej branży. Wartością dodaną obecności na spotkaniu jest nie tylko praktyczna wiedza, przekazana w kilku blokach tematycznych, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń i dyskusja o strategii biznesowej w kontekście nowej perspektywy unijnej”.

więcej...

O kulinariach w Łodzi
W dniach 4-5 listopada w Łodzi odbędzie się IX ogólnopolska konferencja organizowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego.  Tegoroczna  edycja zatytułowana „Kultura i turystyka – Wokół wspólnego stołu” będzie dotyczyła rozwijającej się  w Polsce turystyki kulinarnej.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 21/2015

ROZMOWA NUMERU Klienci doceniają wiedzę

Virtuoso to amerykańska sieć tradycyjnych biur agencyjnych. Tworzy ją ponad 375 agencji, które posiadają 700 salonów sprzedaży. Jej prezes, Matthew Upchurch, jest przekonany, że agenci nie wyginą jak to kiedyś przepowiadano.


więcej...

Parlament Europejski przyjął dyrektywę dotyczącą zorganizowanych usług turystycznych
Pakiety usług turystycznych (przelot, hotel, wynajem samochodu, bilety na imprezy) zakupione przez internet za pośrednictwem powiązanych stron internetowych będą objętą ochroną tak jak imprezy turystyczne zakupione w biurach podróży. Wczoraj Parlament Europejski przyjął nową dyrektywę dotyczącą powiązanych usług  turystycznych, zastępując tym samym dyrektywę 90/314 z 1990 r.


więcej...

Thomas Cook uruchamia kolejną markę hotelową
Nowa marka hotelowa Casa Cook będzie skierowana do mieszkańców dużych miast, którzy stawiają na modne miejsca, piękne wnętrza i dbają o równowagę między pracą i czasem wolnym. Wnętrza hoteli mają sprzyjać integrowaniu się z otoczeniem i stanowić ważny element lokalnego środowiska. Koncepcja Casa Cook zakłada, że goście poczują się jak w domu – do domowej atmosfery nawiązuje już sama nazwa sieci – Casa to po włosku i hiszpańsku „dom”.
więcej...

Czy agentom opłaci się wchodzić w pakietowanie dynamiczne?

Pakietowanie dynamiczne może zmienić przyszłość agentów turystycznych. Jednak tylko wtedy, kiedy agent będzie miał dostęp do wszystkich usług wchodzących w skład takiego pakietowania, czyli gdy będą one dostępne w systemie. Czy na polskim rynku jest to możliwe? Czy działający indywidualnie agent jest w stanie korzystać z przelotów czarterowych, tanich linii, linii regularnych, zwłaszcza że póki co brakuje odpowiednich systemów rezerwacyjnych?
więcej...

Najwyższa jakość produktów turystycznych potwierdzona Certyfikatem
Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny wręczyła swoje certyfikaty w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny. Uroczysta gala odbyła się w czasie targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Kapituła konkursu wybrała ostatecznie 10 najlepszych produktów turystycznych, które nagrodzono Certyfikatem POT oraz przyznała jedno wyróżnienie. Złoty Certyfikat otrzymała Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku.


więcej...

TSS Polska zaprasza na spotkania branżowe
W dniach 16-18 listopada 2015 kooperacja biur podróży TSS Polska wraz z zagranicznymi partnerami organizuje spotkania branżowe dla biur podróży w ramach Roadshow 2015. Warsztaty odbędą się w trzech miastach Polski: w Gdańsku (16.11), Poznaniu (17.11) i Katowicach (18.11). Patronem medialnym wydarzenia są „Wiadomości Turystyczne”.


więcej...

Róże dla liderów marketingu

Konkurs Róża Regionów już za nami. Po raz kolejny na targach Tour Salon odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień za najlepsze foldery, publikacje, projekty i aplikacje mobilne promujące regiony, gminy i miasta. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy w przyszłym roku!


więcej...

< 1   ...   202 203 204 205 206 208 209 210 211 212   ...   264 >
 
.

»

Sylwetka

»
»PRZEMKO NIEWIADOMSKI
, Agent Roku 2021, dyrektor biura Bon Voyage w Poznaniu. » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter